Chovatelská stanice Od Brdské studánky

Novinky
Štěňátka Isaac & Baghira
Napsáno dne 01.08.2023

Izákovi a Baghiře se 5.7.2023 narodilo 9 krásných štěňátek. 2 kluci a 7 holčiček. 

Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto vrhu, kontaktujte přímo chovatelku: Iveta Kunstmüllerová, telefon 604 703 749 nebo  e-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst dál:
 
Štěňátkům už je šest týdnů
Napsáno dne 18.04.2022

Vrh K

Pátý týden profičel ani nevím jak a je tu už šestý týden.

Krmit takovou smečku je opravdu radost, brzy ráno vysajou 3 mísy tvarohu s kozím mlékem, pak posvačí 3 kg kuřecích srdíček, na obídek si dají zase tvarůžek s mlékem, k večeři mleté hovězí maso s drštami a srdcem, a na noc jim ještě přidám granulky, ale ty většinou skončí vyhrabané na podlaze.

Vzhledem ke studenému a hodně větrnému počasí pouštíme štěnda ven jen proběhnout a pohrát si, ale spinkat chodí zase do tepla. Docela jsou z toho naštvaní, ale to mají smůlu. Musí počkat až se oteplí.

Číst dál:
 
Štěňátkům už jsou čtyři týdny
Napsáno dne 09.04.2022

Vrh K

Čtvrtý týden byl hodně hektický pro naši pračku - štěňátka úměrně k příjmu potravy i vylučují a pračka nestíhá :D

Hned na přelomu třetího a čtvrtého týdne jsme se zbavili krmení z lahvičky. První krmení to štěňátka moc nechápala, pořád čekala, kdy vybalím lahvičku a dokrmím je. Ale při dalším krmení se už sami snažili zaplnit si bříška dobrotami z misky. Volnou hodinu, kterou jsme se dřív strávili krmením z lahvičky, teď můžeme věnovat hrám a socializaci. Štěnda při hře už začala zneužívat zoubky a musím přiznat, jak moc pěkně jejich něžné kousnutí bolí.

Číst dál:
 
Štěňátkům už jsou tři týdny
Napsáno dne 31.03.2022

Vrh KV průběhu třetího týdne jsme štěňátkům začali podávat i jiné dobroty než jen mlíčko. Štěňátka postupně ochutnala piškotky s mlíčkem, tvaroh s mlíčkem a syrové maso s mlíčkem. Vše ji moc chutnalo.

Číst dál:
 
Štěňátkům už jsou dva týdny
Napsáno dne 23.03.2022

Druhý týden života štěňátek je za námi. Štěnda otevřela oči a pomalu začali prozkoumávat celý prostor i kamarády. Prostě "Koukaj si z oka do oka, ochutnávaj si hlavy..." :D

Dočkali se i prvního stříhání drápků a že jich bylo, matematicky by se to dalo vyjádřit jako 11 * (2*5 + 2*4). Ale zvládli jsme to a prckové teď nebudou tolik škrábat mamku při kojení, ani mě při dokrmování.

Přikrmování už zabere dost času, takže se stává, že než stihnu nakrmit posledního, tak se mi první štěnda vrací zpátky k dudlíku :D Na dvoutýdenní narozeniny dostali poprvé trošičku tvarohu s mlíčkem, někteří se tomu hodně divili, ale celkově většině chutnal, a co je hlavní, strávili ho moc dobře.

Starší sestra Ajša bedlivě sleduje celý proces kojení i přikrmování a pokud se nějaké štěndo zatoulá k ní, tak mu pomůže s čůráním. S kakáním jim ale pomáhat nechce :D

 

Vrh K

Číst dál:
 
Štěňátkům už je týden
Napsáno dne 15.03.2022

Vrh KŠtěňátkům je už týden, Šarlotka je vzorná mamka a o všechna s láskou pečuje. Ajša vše zvědavě pozoruje a už se moc těší, až budou větší a bude se nimi honit na zahradě. Ještě netuší, jaká přesila ji čeká.

Číst dál:
 
Předchozí12345678910Další